„Kurs brakarski drewna okrągłego” luty 2020 r. Wraz z egzaminem na III klasę brakarską.

Wraz z portalem Drewno.pl zapraszamy do udziału w zimowej edycji naszego szkolenia. Celem 7-dniowego kursu brakarskiego jest nabycie przez uczestniczące
w nim osoby umiejętności oceny jakości surowca (drewna okrągłego) i jego klasyfikacji zgodnie ze stosowanymi normami i warunkami technicznymi.
Ostatniego dnia szkolenia przeprowadzony będzie egzamin, po którym uczestnicy będą mogli uzyskać III stopień klasy brakarskiej (zgodnie z przepisami Lasów Państwowych).

Ramowy program kursu

  • informacje dotyczące budowy drewna,
  • rozpoznawanie gatunków drewna,
  • rozpoznawanie i pomiar wad drewna,
  • klasyfikacja surowca drzewnego w Polsce: Polskie Normy i warunki techniczne stosowane
    w obrocie surowcem drzewnym,
  • konserwacja surowca drzewnego,
  • podstawy prawne i praktyka reklamacji surowca drzewnego,
  • zasady i metody przeprowadzania szacunków brakarskich na pniu,
  • informacje związane z przerobem drewna w Polsce.

Jak dokonać zgłoszenia?

Należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy (kliknij, aby pobrać formularz).
Kontakt z Organizatorem: tel. 690-800-290, e-mail: biuro@forestcc.pl

Opis kursu

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego LP Kurs brakarzy drewna okrągłego trwa 70 godzin i obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się w tartaku przerabiającym zarówno gatunki iglaste jak i liściaste drewna. Drewno jest odpowiednio przygotowane i udostępnione kursantom. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym
i praktycznym. Zdanie egzaminu na określonym w regulaminie poziomie umożliwia otrzymanie przyznawanej przez organizatora kursu klasy brakarskiej.

Zajęcia podczas szkolenia prowadzone są przez kilku fachowców i praktyków. Szkolenie obejmuje cześć teoretyczną oraz zajęcia praktyczne w tartaku i w lesie. Uczestnicy kursu otrzymają interesujące materiały szkoleniowe, w tym zestawy norm i fachową literaturę. Jesteśmy przekonani, że po naszym kursie brakarskim absolwent podniesie swoje umiejętności przydatne do pracy m.in. w zakładzie przerobu drewna lub w szeregach Lasów Państwowych.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestniczące w nim osoby umiejętności oceny jakości surowca i jego klasyfikacji zgodnie z obowiązującymi normami. Tartacznikom szkolenie da niezbędne umiejętności do skutecznego reklamowania surowca niezgodnego z normami,
co przełoży się na konkretne oszczędności przy zakupie surowca.

Pracownikom przedsiębiorstw leśnych szkolenie umożliwi nabycie umiejętności oceny jakości surowca po pozyskaniu drewna, co ułatwi komunikację z leśnikami i oszczędzi wielu niepotrzebnych prac po pozyskaniu drewna (np.: dodatkowe sortowanie surowca). Posiadanie ukończonego kursu brakarskiego to również coraz częstszy wymóg przy SIWZ w przetargach na usługi leśne.

Tytuł kursu

„Kurs brakarski drewna okrągłego” wraz z III lub II klasą brakarską

Czas i miejsce

od 29 lutego do 6 marca 2020 r. – Miejscowość Będlewo koło Kościana, ok. 30 km na południe od Poznania w kier. Wrocławia (przy DK nr 5 i autostradzie A2).

Cena kursu

Koszt kursu wynosi  3677,7 zł brutto / os.

W cenę kursu wliczone jest: profesjonalne przeprowadzenie 7-dniowego kursu przez kilku instruktorów i wykładowców, zajęcia teoretyczne, praktyka w terenie: tartak i powierzchnia leśna, materiały szkoleniowe w tym książki i narzędzia potrzebne w tartaku, pełne zakwaterowanie
i wyżywienie, egzamin końcowy na III klasę, wydawane dokumenty, konsultacje z instruktorami.

Przypominamy, iż istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do „Kursu brakarskiego” ze środków, którymi dysponują Powiatowe Urzędy Pracy. Mamy tu na myśli dotacje m.in. w ramach tzw. Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) lub dotacje w ramach „bonów szkoleniowych”. Oferujemy bezpłatne konsultacje i pomoc w ubieganiu się o uzyskanie dofinansowania. Wszelkie szczegóły pod numerem telefonu 690-800-290 (infolinia czynna codziennie od godz. 9.00 do 18.00).

Oficjalne zgłoszenie oznacza przysłanie wypełnionego formularza i wpłatę całej kwoty kursu.

Zgłoszenie udziału

Zgłoszenia na kurs uczestnicy dokonują drogą mailową za pomocą formularza zgłoszeniowego
w terminie do 14 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem zajęć (decyduje data wpływu zgłoszenia). Formularz zgłoszeniowy do pobrania, kliknij

Wraz ze zgłoszeniem należy dokonać płatności zaliczki, która jest niezbędna aby potwierdzić zapisanie na listę uczestników. Kwota zaliczki wynosi 369 zł brutto / os. Dane do przelewu znajdują się na ostatniej stronie formularza.

Liczba miejsc jest ograniczona!

Kontakt

Biuro Forest Consulting Center
tel. 690-800-290, e-mail: biuro@forestcc.pl

Forest Consulting Center Sp. z o.o.
Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego
Dąbrowskiego 75-56, 60-523 Poznań
www.forestcc.pl